Szkoła Podstawowa Nr 13 w Tarnowskich Górach

 

Nawigacja

 • PODZIĘKOWANIA

  Wielkimi krokami nadchodzi pożegnanie roku szkolnego 2013/14. Zbliżają się upragnione przez wszystkich wakacje

  Drodzy Nauczyciele, Kochani Wychowawcy! Pragniemy przekazać Wam płynące z naszych serc podziękowanie za pomoc,cierpliwość i życzliwość.

  Drodzy Rodzice! Dziękujemy za zaangażowanie w życie szkoły, za ogrom pracy przy kiermaszach i czas, który poświęciliście.

  Wam Drogie Dzieci życzymy udanych wakacji i miłego powrotu za dwa miesiące. A tym, którzy opuszczają mury "trzynastki" na zawsze życzymy dalszych sukcesów!

  Prezydium Rady Rodziców

 • Wakacje!!!

  Wszystkim Rodzicom

  Uczniów Szkoły Podstawowej nr 13

  w Tarnowskich Górach

  przekazujemy najserdeczniejsze podziękowania za owocną współpracę   w mijającym roku szkolnym.

  Jednocześnie życzymy słońca i radości podczas zasłużonego, wakacyjnego wypoczynku, naładowania akumulatorków na wrzesień oraz szczęśliwych chwil spędzonych z bliskimi.

   

  Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły

   

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  Odbędzie się 1 września  2014 roku

  • Godz. 900 msza św.
  • Godz. 1030-1130 apel  (klasy pierwsze duża sala gimnastyczna; klasy II- VI boisko szkolne)
  • Po apelu spotkanie z wychowawcami klas
 • SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

  Zameszczono szkolny zestaw podręczników obowiązujących w  roku szkolnym  2014/2015.

  Zobacz TUTAJ
   

 • KOMKURS BIBLIJNY 2014
  Zawiercie, dn. 01.07.2014r.

  Centrum Rozwoju Lokalnego
  Adres: ul. Senatorska 14, 42-400 Zawiercie
  Tel.: 533 421 953
  e-mail:
  crl@crl.org.pl

   

   

   

   

   
  Burmistrz Arkadiusz Czech
  Urząd Miasta Tarnowskie Góry

  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Rynek 4

   

   

  W imieniu Centrum Rozwoju Lokalnego informujemy, że została ogłoszona II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod nazwą „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Do udziału w nim zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 4 do 13 lat z całej Polski.

  Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie tej informacji podległym Państwu jednostkom, które w okresie wakacyjnym animują czas wolny najmłodszym, w tym poprzez zajęcia plastyczne.

  Prosimy również o publikację poniższej informacji na Państwa stronie internetowej. Mamy nadzieję, że zainteresuje ona najmłodszych mieszkańców i zachęci ich do wzięcia udziału w zmaganiach artystycznych.

  Konkurs jest organizowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego. W tym roku przedsięwzięciu patronują cztery maryjnie sanktuaria. Patronat honorowy objął: Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski. Partnerami akcji są: Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie i Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin; Katolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej i Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skarżyckiej w Zawierciu, a także Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej w Szczyrku.

  Informacje o konkursie można śledzić na łamach Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz na falach Radia eM i Katolickiego Radia FIAT.

  Będziemy wdzięczni za wszelką okazaną pomoc w promocji konkursu wśród najmłodszych mieszkańców Państwa gminy/powiatu/województwa.   Z poważaniem,
  Janusz Bieńkowski
  prezes Centrum Rozwoju Lokalnego

   

   

  Informacja o konkursie:

  Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

  Zwycięzcy konkursu otrzymają tablety, a ich prace zostaną opublikowane w wyjątkowym kalendarzu na rok 2015. Dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na realizację prorodzinnych inicjatyw społecznych.

  Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu.

  Prace konkursowe – wykonane dowolną techniką – na arkuszu papieru w formacie A-4, w orientacji poziomej, należy przesyłać do 15 sierpnia 2014 r. na adres Centrum Rozwoju Lokalnego, ul. Senatorska 14, 42-400 Zawiercie lub dostarczyć osobiście w dni robocze w godz. 7.00-15.00 pod wskazany adres. Do każdej pracy należy dołączyć: formularz zgłoszeniowy i oświadczenie opiekuna prawnego uczestnika konkursu.

  W tym roku patronat honorowy nad konkursem objął Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej - Królowej Polski.

  Partnerami akcji są: Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie i Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin; Katolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej i Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skarżyckiej w Zawierciu, Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej w Szczyrku. Organizator przy realizacji konkursu współpracuje również ze Stowarzyszeniem Zbója Szczyrka.

  Patronat medialny nad konkursem objęli: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Radio eM oraz Katolickie Radio FIAT.

  Więcej informacji o konkursie (w tym regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe) dostępnych jest na stronie internetowej www.crl.org.pl lub u osoby koordynującej: Aleksandra Kubas-Chojna, tel. 535 080 573, e-mail: kubas@crl.org.pl.

 • Trzynastka zdobyła tytuł Szkoły w Ruchu

  Nasza Szkoła zdobyła ostatnio tytuł "Szkoły w Ruchu". Cała społeczność szkolna realizowała  poszczególne zadania biorąc udział w akcji „Ćwiczyć każdy może“. Organizatorem  jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a organem wspierającym Ośrodek Rozwoju Edukacji.

 • KONKURS ZAV - MISTRZ KLAWIATURY - WYNIKI KONKURSU

  I miejsce - Sebastian Pospiech IVc -1300

  II miejsce - Jakub Opara Va - 846

  III miejsce - Jakub Żmudziński Vb - 602

  Wyróżnienie - Daria Dramska IVa - 320

   

  Pozostałe wyniki:

  Magda Zbijowska VIa - 260

  Dawid Ziółko Va - 245

  Kinga Żydzik IV b - 158

  Daria Daniel - 152

  Ewa Nowak VIa - 140

  Nicola Gołkowska VIa - 115

  Paweł Janus - 105

  Michał Keler VIb - 79

  Michał Słobodzian Va - 49

  Ola Myszak Va - 26

  Marta Kot VIb - 26

  Kamil Trautman Vb - 16

  Karolina Wieszołek VIa - 12

  Kamil Kolczarek IVa - 8

  Szymon Wolniok IVc - 8

  Wyniki klasowe:

  IVa Mistrz - Daria Dramska

  IVb Mistrz - Kinga Żydzik

  IVc Mistrz - Sebastian Pospiech

  Va Mistrz - Jakub Opara

  Vb Mistrz - Jakub Żmudziński

  VIa Mistrz - Magda Zbijowska

  VIb Mistrz -  Michał Keler

  VIc Brak uczestników

  VId Mistrz - Daria Daniel

  ZAPRASZAMY DO NAUKI I KONKRSUprzez wakacje.  ZAPISAĆ SIĘ MOŻNA W DOWOLNYM MOMENCIE.

  Aby wziąć udział w nauce poprawnego pisania na klawiaturze należy zainstalować program  http://www.zav.cz/zavvyuka-install.exe oraz zalogować się wykorzystując zeszłoroczny login i hasło.

  Jeżeli nie masz loginu to proszę napisać maila na adres sabinagurowiec@gmail.com

   

  Życzę powodzenia i wytrwałości!!!!!

   

 • KIBICUJEMY POLSKIEJ DRUŻYNIE W PIŁCE RĘCZNEJ KOBIET CZĘSTOCHOWA 12.06.2014

  Kobieca reprezentacja Polski (czwarta drużyna świata) w piłce ręcznej zmierzyła się z Czarnogórą (aktualne mistrzynie Starego Kontynentu oraz wicemistrzynie olimpijskie) w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy.Mecz odbyl się w Częstochowie 11 czerwca 2014r.

  Kibicowaliśmy naszej drużynie do ostatniej minuty. Mimo przegranej, na długo ten mecz pozostanie w naszej pamięci.

  Zawodniczki po meczu zrobiły sobie z nami zdjęcia i dały nam autografy.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym.

   

 • Konkurs fotograficzny

  W związku z udziałem naszej szkoły w kampaniach Zachowaj Trzeźwy Umysł i Postaw Na Rodzinę, nasza szkoła organizuje konkurs fotograficzny dla klas i grup świetilicowych. 

  Przy pomocy programów komputerowych stwórzcie prezentację multimedialną i na 10 zdjęciach opowiedzcie o swoich zainteresowaniach, jak spędzacie zdrowo czas wolny. Prace konkursowe należy przynieść na CD, pendrive lub przesłać na mail soniakucewicz@gmail.com do końca października 2014 roku.

  Do wygrania aparaty fotograficzne dla grup.

  DO KIEDY NALEŻY WYKORZYSTAĆ? Do 30 października 2014 r.

  Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udziela pani Sonia Kucewicz.

 • Konkurs plastyczno-literacki

  W ramach kampani Zachowaj Trzeźwy Umysł i Postaw Na Rodzinę nasza szkoła organizuje konkurs plastyczno-literacki.

  Tematem Konkursu „Mój czas” dla uczniów szkół podstawowych jest zaprezentowanie swojego sposobu spędzania wolnego czasu. Podtematem jest: "Znalezienie swojej pasji już w dzieciństwie może być sposobem na uniknięcie problemów w przyszłości."

  szczegóły poniżej (wyciąg z regulaminu konkursu):

  4.1. Prace plastyczne zgłaszane do Konkursu mogą być wykonane dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu) na wybranym przez Uczestnika materiale. Mogą zatem być narysowane, namalowane, wyklejone przy użyciu plasteliny, kolorowego papieru, krepy, produktów spożywczych (np. ryżu), uformowane z modeliny, wykonane z kasztanów, żołędzi, zapałek, guzików itp. Prace plastyczne zgłaszane do Konkursów nie mogą być przygotowane przy użyciu programów komputerowych.

  4.2. Na Konkurs „Mój czas” można nadesłać także prace literackie. Praca literacka nadesłana na Konkurs może liczyć najwięcej 2 strony A4 znormalizowanego druku (3600 znaków).

  4.3. Do Konkursu mogą być zgłaszane tylko prace wykonane osobiście.

  4.4. Każdy Uczestnik ma prawo nadesłać dowolną liczbę prac konkursowych.

  4.5. Prace konkursowe muszą spełniać następujące wymogi:

  a) format arkusza papieru lub innej powierzchni wykorzystanej do wykonania pracy plastycznej nie może być mniejszy niż A5 (148 mm × 210 mm) i większy niż A0 (841 mm × 1189 mm).

  b) w przypadku prac przestrzennych najdłuższy wymiar (długość, szerokość, wysokość) nie może przekraczać 100 cm.

  c) substancje lub materiały użyte do wykonania pracy konkursowej (kredki, farby, plastelina, krepa, drewno, artykuły spożywcze) powinny być suche i trwale przymocowane do powierzchni pracy.

  d) prace literackie mogą liczyć do 3600 znaków.

  4.6. Do każdej pracy konkursowej Uczestnik jest zobowiązany dołączyć następujące informacje o sobie:

  a) imię i nazwisko,

  b) nazwa i adres szkoły, do której aktualnie uczęszcza,

  c) klasa, do której aktualnie uczęszcza,

  d) nazwę gminy, w której mieści się szkoła,

  e) adres prywatny.

  4.7 Uczestnik może, ale nie musi, załączyć do pracy następujące informacje:

  a) imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego,

  b) opis pracy.

  TERMIN SKŁADANIA PRAC: do 25.06.2014.

  PRACE PRZYJMUJE PANI SONIA KUCEWICZ

 • WIELKI SUKCES NASZYCH MISTRZÓW PISANIA NA KLAWIATURZE

  Drużyna naszej szkoły w składzie Daria Dramska (klasa 4a), Sebastian Pośpiech (klasa 4c) i Jakub Opara (klasa 5a) zdobyła 1 miejsce w trwającej 16 tygodniu I edycji Treningu on-line, zawodach pisania na klawiaturze organizowanej przez Stowarzyszenie Interinfo Polska.

   

   

  Więcej informacji: http://www.interinfopolska.org.pl/index.php?p=1_18_Trening-on-line

  Najlepszym zawodnikiem naszej szkoły okazała się Daria Dramska, która zajęła 5 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

  Gratulujemy!!!!

 • Trzynastka Szkołą z Prawami Dziecka

  Każdy człowiek czy dziecko, czy dorosły ma prawo do godnego życia -  w pokoju, miłości i  poczuciu bezpieczeństwa. Dziecko jest najbardziej narażone na ich utratę, dlatego niezwykle istotne jest zwracanie uwagi na sytuacje zagrażające realizacji praw dziecka i promowanie pozytywnych wzorów zachowania.

  Podczas apelu 6 czerwca, uczniowie przypomnieli główną ideę projektu UNICEF oraz przedstawili inscenizację o Królu Maciusiu. Na to wielkie wydarzenie samorząd uczniowski zaprosił typowane osoby, rodziców i całą społeczność szkolną. Po wyczytaniu wyróżnionych osób wraz z uzasadnieniem wyboru, uczniowie uhonorowali nagrodzonych „ Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka” i wręczyli dyplomy.

  Wśród najaktywniejszych działaczy dbających o prawa dziecka, uczniowie wybrali Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry –

  p. A. Czecha, Dyrektora naszej szkoły p. J. Lukawską, Prezesa Fundacji na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie – p. M. Dumieńskiego, Proboszcza Parafii NSPJ i MB Fatimskiej w Strzybnicy - Ks. S. Knura, Komendanta Gminnego Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP – p. M. Moczek i pedagoga szkolnego p, M, Makuła.

  Gratulujemy wszystkim oznaczonym i dziękujemy za wkład w troskę o nas. (Zdjęcia dostępne w albumie szkołnym)

 • KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

  W dniach od 23 do 25 czerwca w szkolnej bibliotece odbywał będzie się kiermasz używanych podręczników. Jest możliwość sprzedaży i kupna podręczników. Zachęcamy uczniów obecnych klas IV i V chcących sprzedać swoje podręczniki o przynoszenie ich do biblioteki, wzorem lat ubiegłych książki powinny być opisane imieniem i nazwiskiem właściciela oraz odpowiednio wycenione.

   

   

 • WYNIKI KONKURSU WYSZYWANKI MATEMATYCZNE - TEMAT ZWIERZĘTA

  W konkursie zwyciężyły:

  Martyna Rudzka z klasy 6d i Barbara Siwy z klasy 1c.

   

  Gratulujemy!!!
   

 • UWAGA WIADOMOŚĆ

  Rodziców chętnych do wybrania ubezpieczyciela na rok szkolny 2014/2015 serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Towarzystw Ubezpieczeniowych we wtorek 17 czerwca o godz. 1800 do świetlicy szkolnej.

 • POZDROWIENIA

  Uczniowie klas trzecich odpoczywający wraz z opiekunami na Zielonej Szkole w Łebie, przesyłają serdeczne pozdrowienia.

  Słonko nam przyświeca, jedzonko smakuje,humor dopisuje.

  Całuski !!!

  Zdjęcia dostępne w albumie szkolnym.

 • ZAPRASZAMY NA SZKOLNY APEL

  Dnia 6 czerwca o godz. 800 odbędzie się w naszej szkole apel „Szkoła z Prawami Dziecka”. Zapraszamy uczniów klas III – VI wraz z nauczycielami na dużą salę gimnastyczną.

  Podczas uroczystości uczniowie naszej szkoły odznaczą „Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka”

  wybrane osoby z środowiska lokalnego, które według nich zasługują na to wyróżnienie.

   

  Organizator: Siostra Janina

 • DROGIE DZIECI

  Z okazji "Dnia Dziecka" wszystkim Dzieciom składamy serdeczne życzenia, dużo radości, uśmiechu, wielu serdecznych przyjaciół i beztroskiej zabawy.

  Niech każdy dzień będzie dla Was nową, wspomiałą przygodą. 

  Nauczyciele i Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 13

 • List Rzecznika Praw Dziecka

  Szanowni Państwo,

  1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców.
  Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu: www.brpd.gov.pl/wystapienia/list_2014_05_28.pdf i udostępnianie go poprzez Państwa strony internetowe i tablice ogłoszeń.

  Z poważaniem,
  Dział Komunikacji Społecznej
  Biuro Rzecznika Praw Dziecka

 • „Szkoła z Prawami Dziecka”

  Od kwietnia nasza szkoła bierze udział w projekcie UNICEF „Szkoła z Prawami Dziecka”. Uczniowie na godzinie z wychowawcą wytypują 6 osób – kandydatów do odznaczenia Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka. Po podliczeniu głosów zostanie wyłonionych 6 przedstawicieli z naszej społeczności lokalnej, którzy podczas apelu zostaną uhonorowani wspomnianym odznaczeniem.

  Warunki do otrzymania nominacji zostaną podane uczniom przez wychowawcę na lekcji. Zainteresowanych odsyłam na stronę www.unicef.pl

  Życzę pomocy z nieba w typowaniu kandydatów do odznaczenia.

   

  S.M. Janina Michnik

   

strona: