Szkoła Podstawowa Nr 13 w Tarnowskich Górach

 

Nawigacja

 • PODZIĘKOWANIA

  Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Tarnowskich Górach składa serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców za organizację tegorocznego kiermaszu z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

  Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za włączenie się w przygotowanie kiermaszu bożonarodzeniowego.

  Wszystkim obecnym podczas tego popołudnia w szkole dziękujemy za udział w kiermaszu.

  Dodatkowe podziękowanie przesyłamy Rodzicom, którzy włączyli się w akcję powstałą z inicjatywy Księdza Proboszcza mającą na celu przygotowanie świątecznych darów dla wybranych strzybnickich rodzin.

   

 • ZAPISY NA ZIMOWISKO

  Trwają zapisy na zimowisko które odbędzie się w pierwszym tygodniu ferii  02 - 06. luty 2015.

  Dysponujemy 45 miejscami. Karty wypoczynku do pobrania u kierownika p. Marii Galbierskiej.
   

   

 • UWAGA

  Szanowni Rodzice

  W przypadku braku możliwości zapewnienia swoim dzieciom opieki w czasie przerwy świątecznej dyrektor

  Szkoły Podstawowej nr 13 w Tarnowskich Górach informuje, że istnieje możliwość zorganizowania zajęć dla uczniów w świetlicy:

  w dniach 22, 23, 29, 30 grudnia w godzinach 7.00 – 16.00

  oraz 24 i 31.12.2014 r. w godzinach 7.00 – 11.30.

  Pisemne zgłoszenie dziecka w dyrekcji szkoły w terminie do 17.12.2014 r.

 • UWAGA

  Dni  2 styczeń 2015  (piątek)  oraz  05 styczeń 2015 (poniedziałek) są dniami wolnym od zajęć dydaktycznych. Zajęcia opiekuńczo  - wychowawcze odbywają się w świetlicy szkolnej od godz. 6.30 do 16.30

 • WYNIKI GÓRY GROSZA

  TEGOROCZNE WYNIKI GÓRY GROSZA

  Miejsce pierwsze klasa V c kwota  212 zł

  Miejsce drugie klasa V b kwota 150,95 zł

  Miejsce trzecie klasa I d 115, 46 zł

  W tym roku udało się zebrać 1049,89 zł
   

 • V MISTRZOSTWA POLSKI W PISANIU NA KOMPUTERZE

  22 listopada 214r. odbyły się w Tychach V Mistrzostwa Polski w pisaniu na klawiaturze organizowane przez Stowarzyszenie Interinfo Polska.

   
  Nasz uczeń Sebastian Pospiech uczeń klasy 5 w kategorii Juniorzy młodsi czyli do 13 lat,  
   zdobył I miejsce w konkurencji praca z edytorem tekstu MS Word oraz II miejsce w konkurencji Przepisywanie tekstu, z wynikiem 226,6 ud. netto / na 1 minutę. 
  Gościem specjalnym mistrzostw była Mistrzyni Świata Helenę Zaviacicova, która zaprezentowała uczestnikom swoje umiejętności.
   
  Sebastiana do  mistrzostw przygotowała pani Sabina Gurowiec.
   
   
  Więcej inormacji
   
   
   
 • ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  W dniach 17-23 listopada 2014 roku NASZA SZKOŁA brała udział w zorganizowanym po raz siódmym w Polsce Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, obchodzonym jednocześnie w ponad 120 krajach. Więcej informacji http://www.otwarta-firma.junior.org.pl/pl/O-programie

   
  Uczniowie klas IV-VI realizowali projekt w zakresie modułu  „Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy”. 
   
   
  1. Zwiedzili  Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach gdzie mogli zobaczyć, na czym polega praca policjanta.
  Ze strony policji / Po terenie komendy dzieci oprowadzał asp. Rafał Openchowski z zespołu ds. nieletnich. Najmłodsi mogli zobaczyć salę odpraw policjantów prewencji i sprzęt z którego korzystają policjanci, a także stanowisko dyżurnego, gabinet komendanta oraz pokój zatrzymań. Największe emocje wzbudził pokój okazań z lustrem fenickim. Następnie dzieci zapoznały się z pracą techników kryminalistyki. O swojej codziennej pracy opowiedział asp. Tomasz Gumulak. Dzieci zobaczyły jak zabezpiecza się ślady, jak wykonuje się zdjęcia sygnalityczne oraz zbiera odciski palców. Ponadto najmłodsi zobaczyli specjalistyczny radiowóz i wysłuchali krótkiej pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, którą przeprowadził asp. Piotr Blazytko. Uczniowie mieli okazję także spotkać się z Komendantem Powiatowym Policji w Tarnowskich Górach podinsp. Andrzejem Wystalskim.
   
   
   
  2. Zwiedzili Firmę "Gekoplast" w Krupskim Młynie gdzie mieli okazję zobaczyli cały proces produkcji opakowań – od wytworzenia płyt z tworzyw sztucznych poprzez projektowanie opakowań, aż po ich wykonanie. Atrakcją wycieczki była możliwość samodzielnego złożenia pudełka.
   
   
  3. Zwiedzili Przedsiebiorstwo Wodociagow i Kanalizacji "Veolia" gdzie zapoznali się z pracą w laboratorium, dziale obsługi klienta, dyspozytorni. 
   

  4. Odwiedzili również Starostwo Powiatowe / ze strony Starostwa 
  Tarnogórskie Starostwo Powiatowe od kuchni, najważniejsze wydziały, gabinety władz powiatu, pokój skarbnika, salę sesyjną i inne istotne miejsca w urzędzie odwiedzili dziś specjalni goście – uczniowie klas IV do VI Szkoły Podstawowej nr 13 w Strzybnicy. O pracy urzędników i zadaniach powiatu opowiedziała młodzieży sekretarz powiatu Aleksandra Król – Skowron. Wizyta uczniów zorganizowana została z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, inicjatywy obejmującej aż 135 państw, mającej na celu promowanie przedsiębiorczości, szczególnie wśród młodych ludzi. 


  Uczniowie mieli okazję obejrzeć insygnia władzy powiatu: sztandar, łańcuch starosty i laskę przewodniczącego Rady Powiatu. Zwiedzili także salę, w której odbywają się sesje Rady Powiatu. Sekretarz opowiedziała młodzieży m.in. o najważniejszych sprawach, jakie załatwić można w Starostwie Powiatowym, o partnerskich powiatach – Tucholi i Erlangen - Höchstadt, a także o naszych szkołach i działającej do niedawna w urzędzie Powiatowej Komisji Wyborczej. 

   

  Uczniowie SP13 odwiedzili również:
  Huiec Ziemi Tarnogórskiej ZHP
  Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia.
 • Nasi uczniowie kodują

  Na zajęciach pracujemy z programem Scratch. Uczymy sie kodowania poprzez zabawę. Oto nasze projekty kartek świątecznych przygotowane i wysłane na konkurs. Jak wam się podobają ?

  Praca Piotrka z klasy 4c

    

   

  Praca Kacpra z kalasy 4c

  Praca Dominiki z klasy 4c

  Praca Kamila z klasy 4c

  Praca Mikołaja z klasy 4c

   

 • WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA- projekt UNICEF

  Wraz z dziećmi z Koła Misyjnego, zapraszam uczniów i rodziców, do wzięcia udziału w III edycji projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. W tym roku chcemy pomóc dzieciom w Sudanie Południowym.

  W tym celu należy uszyć lalkę (można skorzystać z szablonu, który chętnie pożyczę) z dowolnie wybranego przez siebie kraju i wypełnić tzw. Akt urodzenia, którym służę wszystkim osobom zainteresowanym.

  Gotowe „cudo” proszę przynieść do 15 stycznia 2015r.

  Po przeprowadzeniu konkursu na  najładniejszą lalkę, będziemy mogli kupić wybraną przez nas, przekazując darowiznę na pomoc dzieciom w Sudanie.

  Projekt zakończymy umieszczając zdjęcie lalki, która zajmie I miejsce w naszej szkole na Facebooku, gdzie będziemy mogli oddać nasz głos.

  Więcej informacji uzyskać można na stronie internetowej UNICEF

  Z góry dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzą na ten apel.

   

  s. Janina Michnik

  i dzieci z Koła Misyjnego

   

 • ODDAJ GŁOS NA NASZ FILM

  PROCEDURA GŁOSOWANIA JEST NASTĘPUJĄCA:

  1. Kliknij tu (tu są 3 adresy do trzech filmów naszej szkoły - głosuj kolejno na każdy z nich

     a) http://tescodlaszkol.pl?film=819

     b) http://tescodlaszkol.pl?film=820

     c) http://tescodlaszkol.pl?film=822

  2. Gdy otorzy się okno z filmem, kliknij w duży zielony przycisk z napisem: "ZALOGUJ SIĘ, ABY ODDAĆ GŁOS"

  3. Jeśli nie masz konta na "Tesco dla Szkół" to kliknij w dolnej części okna w zielony tekst: "Nie masz konta? Zarejestruj się zupełnie za darmo"

  4. Po zarejstrowaniu się kontynuuj logowanie według punktu 2, a następnie kliknij w przycisk "ODDAJ GŁOS"

  5. Postępuj tak z każdym z filmów naszej szkoły (są podane w punkcie 1 (a, b, c)

  JEŻELI WYGRAMY, TO SZKOŁA OTRZYMA OD TESCO PEŁNE WYPOSAŻENIE PRACOWNI KOMPUTEROWEJ (KOMPUTERY ITD.).

  PRZEKAŻ DO INNYM, POMÓŻ W UPOWSZECHNIANIU AKCJI.

  DO WYGRANEJ POTRZEBA KILKA TYSIĘCY GŁOSÓW!!!

  DZIĘKUJEMY

   

 • NAJAKTYWNIEJSZA SZKOŁA W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODZNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2013

  Nasza szkoła została nagrodzona dyplomem i statuetką w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2013 za najaktywniejszy udział w realizacji zadań w kategorii klas I-III. Gratulujemy!!!

 • Nagrodzeni w konkursie "Sport - turystyka - wypoczynek"

  9.12.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 13 miało miejsce uroczyste wręczenie nagród 13 uczniom, którzy wzięli udział w konkursie literackim zorganizowanym przez posła na Sejm RP prof. Jana Kaźmierczaka. Konkurs pod hasłem „Sport-turystyka-wypoczynek” przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych powiatu gliwickiego i tarnogórskiego miał na celu aktywizację dzieci w poznawaniu swojego miejsca nauki i kształtowaniu umiejętności promowania swojego otoczenia. Uczniowie naszej szkoły opisywali głównie walory aktywnego wypoczynku na boisku wielofunkcyjnym ORLIK 2012, na zalewie w Pniowcu oraz w okolicy pałacu w Rybnej. Powstały też prace promujące turystykę w samych Tarnowskich Górach. Wiele prac konkursowych zawierało zdjęcia potwierdzające rzeczywiste walory naszej dzielnicy i miasta.

  Nagrodzenie uczniowie to: Oliwia Kawczyk, Aleksandra Góra – IV a, Oliwia Koziol i Dominika Garcorz – IV c, Julia Szczygioł, Laura Knop, Filip Nowak, Daria Dramska – V a, Joanna Lebel i Julia Wermińska – V c, Kaczmarczyk Natalia, Aleksandra Myszak, Dawid Zgoda – VI a. Prace wykonano pod kierunkiem polonistów Janiny Pęcherz i Joanny Kocot-Bambynek.

  Nagrodą dla uczniów jest wycieczka do Planetarium w Chorzowie.

   

 • Konkursy związane z Dniem Osoby Niepełnosprawnej

  W związku z Dniem Osoby Niepełnosprawnej, który przypada w tym roku w naszej szkole 2 grudnia, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach:

  KONKURS PLASTYCZNY dla klas I-III i IV-VI pod hasłem "Jesteśmy razem"

  KONKURS LITERACKI dla klas IV-VI "Moje spotkanie z osobą niepełnosprawną"

  Prace na konkurs plastyczny należy wykonać na kartce A4 techniką dowolną.

  Konkurs literacki - należy rozwinąć podany temat, tekst pisany na kartce A4

  Prace konkursowe można oddawać nauczycielom:p.J.Kocot-Bambynek, p.M.Galbierskiej lub p.B.Dramskiej do 18 grudnia.

 • Lodowisko przy parku wodnym zaprasza
    
  W związku z podpisaniem umowy o współpracy z Urzędem Miasta na bezpłatne korzystanie ze sztucznego lodowiska przez dzieci i młodzież tarnogórską do 19 - roku życia, podajemy harmonogram korzystania z lodowiska na miesiąc GRUDZIEŃ 2014 r.:
  • od 08.12.2014 r. do 31.12.2014 r.

   • w dni powszednie w godz. 16.00 – 17.00 oraz 19.00 – 20.00,

   • w soboty, niedziele i święte w godz. 10.00 – 11.00; 16.00 – 17.00 oraz 19.00 – 20.00,

   • w godzinach rannych w dni powszednie tj. między 8.00 a 12.00 możliwość korzystania z lodowiska za wcześniejszą rezerwacją (tel. 32/393-39-31) przez grupy szkolne.   

  • pozostałe warunki korzystania z lodowiska bez zmian.
 • UWOLNIJ KSIĄŻKĘ Z NASZEJ BIBLIOTEKI

  Nagrodzeni w konkursie "Uwolnij książkę z naszej biblioteki" to:

  miejsce pierwsze: Dominika Garcorz

  miejsce drugie: Oliwia Kawczyk

  miejsce trzecie: Julia Bielejec

 • "MIŚ MÓJ ULUBIONY" WYNIKI KONKURSU

   

  NAGRODZENI W  KONKURSIE PLASTYCZNYM

  " MIŚ MÓJ ULUBIONY"

  miejsce pierwsze: Raczek Laura

         Choroba Kamil

  miejsce drugie:  Wróbel Julia

       Wermiński Jakub

  miejsce trzecie: Bojarska Zosia

      Szady Wojciech

  WYRÓŻNIENI: Bartkowska Natalia, Kowolik Wiktoria, Ledwoń Bartek, Woźniczka Zofia, Ligus Hanna, Góra Emilia

  GRATULUJEMY WSZYSTKIM

 • "Moja ulubiona postać z bajki"

  NAGRODZENI W KONKURSIE 

  "Moja ulubiona postać z bajki"

  miejsce pierwsze: Stasiak Julia oraz Raczek Laura

  miejsce drugie: Siwy Barbara oraz Nowak Maja

  miejsce trzecie: Adamski Jakub

  wyróżnienia otrzymali:  Daniel Seweryn, Walentek Maja, Pytel Iwona, Paś Natalia, Trybus Emilia, Woźniczka Zosia, Rataj Debora, Szymańska Emilia, Mycek Natalia. Zdjęcia nagrodzonych prac

   

 • XV Gminny Konkurs Plastyczny -rozstrzygnięcie

  XV Gminny Konkurs Plastyczny dla klas I-III ,,Mój przyjaciel”

   

  Dnia 26 listopada2014 r. w Pałacu w Rybnej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XV gminnym konkursie plastycznym dla uczniów klasI-III organizowanym przez nauczycieli edukacji
  wczesnoszkolnej .Tegoroczna edycja nosiła tytuł ,,Mój przyjaciel ". Na konkurs
  wpłynęło 989 prac z 10 szkół podstawowych .Jury przyznało 3 nagrody główne oraz 19 wyróżnień. Oceniając prace plastyczne brano pod uwagę talent malarski uczestników.

  Gratulujemy wszystkim laureatom, a szczególnie uczniom naszej szkoły.

  WYNIKI

  I miejsce - Marta Rytczak SP 11

  II miejsce - Dawid Staś SP 13
  III miejsce - Tomasz Klauza SP 9

  Nagroda dyr. Szkoły Podstawowej nr 13 - Oliwier Ciężkowski SP 11

  Wyróżnienia:

  1. Viktor Czura SP 11
  2. Wojciech Siwy SP 13
  3. Kacper Ćwieląg SP 13
  4. Zuzanna Patrzyk SP 15
  5. Patrycja Jany SP 11
  6. Natalia Bochen SP 10
  7. Milena Wozińska SP 9
  8. Magdalena Adamczyk SP 10
  9. Bartosz Szymański SP 13
  10. Kacper Dąbrowski SP 9
  11. Weronika Majowska SP 10
  12. Agnieszka Rychter SP 3
  13. Bartosz Gajda ZSP 3
  14. Marta Pokluda SP 3
  15. Szymon Harazim SP 5
  16. Maksymilian Wostal SP 3
  17. Stanisław Pawlak ZSP 1
  18. Jan Juźwicki SP 3
  19. Kacper Panchyrz ZSP 2

   

 • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
  18, 19 i 20 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w "Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości". W ramach projektu "Otwarta firma - poznajemy zawody w miejscu pracy" dzieci odwiedziły zakład fryzjerski, fotograficzny, sklep i bank spółdzielczy, gdzie miały możliwość zobaczyć na czym polega praca sprzedawcy, fryzjera i fotografa. 
  Dziękujemy firmom za przyjęcie i przybliżenie dzieciom przedsiębiorczości jako wartościowej postawy życiowej. 
   
strona: